Wyniki badań kręgosłupa u 50-latka

wyrownana lordoza L.lukowata skolioza w prawo?Dziobki na przednich i bocznych krawedziach trzonow kr.l.?Obnizona tarcza L5-S1?

Doszło do odprostowania naturalnej krzywizny kręgosłupa w tym odcinku co przyczynia się do słabszej amortyzacji oraz występuje większa skłonność do rotacji kręgów a obniżona przestrzeń m-k o procesie zwyrodnieniowym krążka ale w tym wieku zazwyczaj już jest obniżona ,a te dziobki to ostofity czyli zmiany wytwórcze w wyniku przeciążeń