Wyniki badań laboratoryjnych a wada serca i niedoczynność tarczycy

mam 34 lata od urodzenia mam wadę serca mam teraz złożoną wade seca jaskrę nietolerancje glukozy niedoczynnosc tarczycy dostałam skierowanie na badania laboratorium przeciwciała kardiolipinie wynik 30,9 igg oraz przeciwciała kardiolipinie igm wynik 54.52 oraz na przeciw jadrowe ana wynik 1;80 wykryty typ świecenia plamisty . CO TO OZNACZA DLA MNIE BYŁAM U JEDNEGO REUMATOLOGA TO ODP OD NIEGO DOSTAŁAM PROSZE PRZYJSC ZA TYDZ MUSZE OTYM POCZYTAC I DOPIERO PANI POWIEM O CO CHODZI -

ANA trzeba dorobić immunoblot. Generalnie proces autoimmunologuczny. Warto poszukać pierwotnej przyczyny. Ciekawe co pani ma na myśli mówiąc o nietolerancji glukozy. Jeśli podwyższona to zrobiłbym poziom insuliny. Tego typu kombinacje problemów widzę w przewlekłej boreliozie i kandydozie