Co oznacza wynik badania przy plamach bielaczych?

Byłam u lekarza z dzieckiem z plamami bielaczymi i skierowano aby zrobić badania na m.i.n na przeciwciała przeciwjądrowe ANA stwierdzono że ma chorobę immunologiczną na to wskazują biale plamy. A co mówi wynik, który jest następujący: w badanym materiale wykryto obecność przeciwciał przeciwjądrowych miano: 1:640, typ świecenia: plamisty. Czy to oznacza konkretnie jakąś chorobę dodatkow? Czy jest to toczeń jednoznacznie?

Nie nie jest to SLE jednoznacznie, trzeba rozszerzyć diagnostykę reumatologiczną. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.