Wyniki badań na cytomegalię w 20 tygodniu ciąży

Jestem w 20 tc, wczoraj odebrałam wyniki badań na cytomegalię, które robiłam po raz pierwszy w życiu. IGG> 500 u/ml, wynik dodatni, IGM 0, 250 s/co, ujemny. Wiem, że taki wynik świadczy o przebyciu choroby (cytomegalia w uśpieniu, nabyta odporność), ale niepokoii mnie bardzo wysoki poziom IGG. Czy taka ilość przeciwciał może świadczyć o przebiciu choroby niedawno, czyli już w ciąży, czy wręcz przeciwnie? To moja druga ciąża, mam 3 l. córkę czy mogłam ją zarazić?

Wyniki przerażają ciężarne, ale nie należy zbytnio ich demonizować. Istnieje wiele infekcji równie grożnych, których nie badamy w prawidłowo przeibegającej ciąży, jak na przykład parwowiroza B19.