Wyniki badania biochemicznego u 27-latki

witam jak interpretować następujące wyniki: ryzyko biochemiczne+Nt-1:487 test podwójny:1:5832 ryzyko wieku:1:848 trisomia 18+nt <1:10000

Witam. Na podstawie przedstawionych badań możemy sądzić, że ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka jest stosunkowo niewielkie. Proszę jednak pamiętać, że tego typu badania spełniają jedynie funkcję pomocniczą i powinny być interpretowane w kontekście bezpośredniego badania pacjentki, wyniku usg itd.