Wyniki badania hormonów tarczycy i markerów nowotworowych po operacji tarczycy z powodu mikroraka brodawkowatego

Dzień dobry.Jestem po operacji raka tarczycy z powodu mikroraka brodawkowatego. Dzisiaj odebrałam wynki z krwi ,bardzo proszę o interpretację gdyż jestem jakoś niespokojna a wizytę u lekarz mam dopiero za miesiąc.Nadmieniam że przyjmuję hormon tarczycy 75mg. TSH-0,53; Kalcytonina-mniej niż 2,00 ;FT3-2,75 ; FT4-1,54 ; anty-TPO wynosi 7 ;anty-Tg wynosi 17,28 i CEA wynosi 1,1 oraz CA-15,3 wynosi 12,9. Te badania zresztą płatne kazał mi zrobić onkolog.Będę wdzieczna za odpowiedż.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki interpretuje się w zestawieniu z obrazem klinicznym i normami swoistymi dla danego laboratorium. Jeśli wziąć pod uwagę ogólne normy, Pani wyniki poza stężeniami fT3 i fT4 ( hormonami produkowanymi przez tarczycę, które Pani suplementuje po operacji, a które są obniżone) są prawidłowe. Proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym dawki stosowanych leków, gdyż bez znajomości historii Pani choroby nie jestem w stanie ani pomóc. Pozdrawiam.