Wyniki badania kału u 4-miesięcznej córki a wykluczenie nietolerancji laktozy

moja 4-miesięcz. córka ma problem z stolcem robi dość rzadkie rozwodnione kupki-ale tylko raz dziennieJest na mleku bebiko zrobiliśmy prywatnie badanie kału chciałam wykluczyć nietolerancje laktozy prosiłam o zrobienie Ph lecz zrobiono tylko ocenę resztek pokarm wynik SKROBIA -BRAK, WŁÓKNA MIĘSNE -BRAK TŁUSZCZ -BRAK CZY te wyniki wykluczają nietolerancje? czy trzeba zrobić ponowne badanie tym razem na PH dodam że innych objawów choroby brak jest wesoła nie ma gorączki wszystko poza tym ok

Witam!
Niestety wynik ten nie daje informacji na temat nietolerancji laktozy. W tym celu wskazane jest wykonanie badania pH stolca. Jeśli chodzi o zasadność wykonywania badań w tym kierunku to najlepiej żeby zdecydował o tym pediatra, który zna Pani dziecko.