Wyniki badania poziomu glukozy w 12 tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 12 tygodniu ciazy.Dodam ze jest to druga ciaza a w pierwszej stwierdzono cukrzyce ciazowa.Zrobilam dziś test obciążenia glukoza. Wyniki na czczo 81 po godzinie 110 po 2 godzinach 152. Czy w tej ciąży także mam cukrzycę? Dlaczego drugi wynik mam wyższy od pierwszego?W pierwszej ciąży było odwrotnie.I jeszcze jedno :czytałam ze weszły nowe normy do 153 czy to prawda?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, taki wynik nie wskazuje jeszcze na cukrzyce ciążowa bo rzeczywiście nowe normy wskazują ja od 153 mg/dl. Zalecałbym jednak kontrole takiego stanu i wdrozenia leczenia dietetycznego. Pozdrawiam

Wynik jest na granicy więc proponuję kontrolować przyjmowane posiłki - starać się spożywać posiłki urozmaicone o niskim lub średnim indeksie glikemicznym. Warto udać się do dietetyka po dobranie indywidualnych zaleceń.