Wyniki badania poziomu prolaktyny miesiąc po łyżeczkowaniu

Witam, wyniki prolaktyny po miesiącu od łyżeczkowania (obumarcie ciąży) to 2938 mIU/I bez obciążenia. Czy tak wysoki poziom prolaktyny utrzymuje się po ciąży czy jest objawem czegoś innego? Jeśli jest objawem czegoś innego to czy Castagnus obniży tak wysoki poziom tego hormonu czy będzie trzeba zastosować inne leki i kiedy będę mogła po zastosowaniu leczenia zajść w ciążę i czy po zajściu w ciąże należy odstawić leki czy przyjmować je dalej przez jakiś czas. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie i jednocześnie odpowiedzieć na Pani pytania. Nie sądzę, aby powyższy preparat działał w hiperprolaktynemii.