Wyniki badania TK głowy i mózgowia
dostałam skierowanie na TK mam wyniki i nie wiem co tam jest napisane w badaniu uwidoczniono. Mózgowie i struktury tylnojamowe bez uchwytnych radiologiczne zmian ognisk. Zwapnienie w splotach naczyniowych komór bocznych mózgu, w szyjce. Układ komorowy nadnamiotowy, symetryczny nieposzerzony, nieprzemieszczony. Sutura methopica. Hypoplazja zatok czołowych-wariant rozwojowy. poza tym radiologiczne struktury mózgowia, przestrzenie płynowe, kości pokrywy czaszki w wykonany zakresie badania bz.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wynik nie wykazuje żadnych poważnych patologi, jedynie drobne zwapnienia w splotach naczyniowkowych. Zalecam wizyte u lekarza zlecajacego badanie. Pozdrawiam