Wyniki biopsji

Witam. Proszę o wyjaśnienie moich wyników biopsji. Ultrasonograficznie: Nakłuto hypoechogenną strukturę średnicy 2,7 cm o wyglądzie ultrasonograficznym węzła chłonnego, uzyskując skąpą, nieco krwistą treść. Mikroskopowo: Elementy morfologiczne krwi. Do rozważenia powtórne nakłucia. Czy mam się czym martwić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zmiana, z której pobierany był materiał do biopsji w badaniu ultrasonograficznym, odpowiadała wyglądem powiększonemu  węzłowi chłonnemu. Niestety, uzyskany materiał jest niediagnostyczny - najprawdopodobniej igła trafiła np. w drobne naczynie krwionośne, przez co uzyskanym materiałem są składniki krwi.

Wynik badania jest powodem do zmartwień o tyle, że nie wnosi ono nic do rozpoznania charakteru zmiany. W zależności od decyzji lekarza prowadzącego, konieczna będzie kolejna próba biopsji lub pobranie całej zmiany do badania histopatologicznego.

Pozdrawiam.