Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Masy białkowe w tarczycy w wyniku badania biopsji

Witam! Dostałam wyniki biopsji tarczycy. Oto treść opisu: "Skąpa treść białkowo-krwista, rozsiane, w grupach i w drobnych płatach normotypowe tyreocyty, kilka płatów komórek nabłonkowych o cechach komórek łojowych. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej." Proszę o interpretacje tego wyniku. Badania hormonów w normie miałam.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Z opisu wynika, że zmiana nakłuta w czasie biopsji jest zmianą o charakterze łagodnym, tak więc nie jest niepokojąca. W badaniu stwierdzono prawidłowe komórki tarczycy i trochę mas białkowych. Z wynikiem należy teraz udać się do endokrynologa, a on zadecyduje o dalszym postępowaniu. Skoro hormony tarczycy są w normie to możliwe, że nie będzie konieczne żadne leczenie, ale musi o tym zadecydować lekarz prowadzący biorąc pod uwagę wszystkie wykonane do tej pory badania. Pozdrawiam

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy