Wyniki cytologii ginekologicznej

WITAM SERDECZNIE :) Odebrałam wyniki cytologii ginekologicznej! nie stwierdzono neoplazji śródnabłonkowej a ni nowotworu złośliwego. WYNIK: Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem(łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi)! PROSZĘ czy ja muszę się martwić proszę o jakieś wyjaśnienie skąd to i jak leczyć i czy teraz mam większe ryzyko zachorowania na raka ?proszę o wiadomość :( moj brat bliźniak ma raka własnie się leczy i chemię bierze więc martwię się :(

Wynik cytologii jest prawidłowy. Jeśli nie ma Pani klinicznych objawów stanu zapalnego pochwy (pieczenie,upławy itp.) to oczywiście nie leczymy "odczynowych zmian komórkowych". Pozdrawiam