Wyniki moczu u 3-miesięcznego dziecka

Co oznaczaja u 3 miesięcznego niemowlaka (karmiony tylko piersią) wyniki moczu: Białko 100mg/dl Leukocyty 500 leuko/ul Krew 10 ery/ul Obfite fosforany bezpostaciowe, pojedyncze erytrocyty świeże, nablonki okrągłe i płaskie. Kolor, pH, wszystko inne w normie. Proszę o szybką pomoc. Do lekarza idziemy jutro

Wynik może wskazywać na infekcję dróg moczowych, jednak niekoniecznie - u tak małego dziecka trudno pobrać mocz w sposób w miarę sterylny (zawsze jest jakieś zanieczyszczenie). Jeśli u dziecka występują objawy infekcji - brak apetytu, zmiana zachowania (płaczliwość, apatia), gorączka, zaczerwienienie okolic krocza to propronuję zgłosić się na izbę przyjęć oddziału pediatrycznego. Jeśli objawy nie występują, możecie Państwo poczekać do jutra z wizytą.