Wyniki tarczycowe a dawka Euthyrox

Witam, przy moich wynikach tarczycowych P-CIAŁA ANTY TG- 121 przy normie <60 U/ml P-ciała anty Tpo- <28 przy normie <60 U/ml Ft3 - 3,89 przy normie 4,7- 7,9 pmol/l ft4- 11,81 przy normie -10,7-18,1 pomol/l TSH - 4,280 przy normie -0.55 - 4.78 mIU/l endykronolg przypisała mi dawke euthyrox25 z powodu lekkiej niedoczynności. Zastanwiam się czy dawka nie jest zbyt mała?

Dzień dobry,

Dawkę leku dobiera się w zależności od poziomu hormonów, objawów klinicznych i masy ciała Pacjentki. W chwili obecnej ta dawka powinna Pani wystarczyć. Jednak z uwagi na podwyższony poziom przeciwciał antyTG może Pani z czasem wzrosnąć zapotrzebowanie na lek. Proszę oznaczyć sobie stężenie TSH za ok 4-6 tyg. Jeśli nie będzie