Wyniki toksoplazmozy w 19. tygodniu ciąży

Witram jestem w 19 tygodniu ciazy odebralam dzis wyniki toxoplazmy i nie wiem jak je odczytac oto one IgM 0.180S/CO 0,8-<1.0niejednoznaczny >1,0reaktywny a IgG 0,130 IU/ml <1,0niereaktywny >1,0-<3,0niejednoznaczny >3,0reaktywny czy wszystko jest wporzadku?z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik jest ujemny. Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę. Badanie będzie wymagało powtórzenia przed 30. tyg. ciąży, aby wykluczyć możliwość zakażenia po 19. tyg. ciąży.