Wyniki TSH - czy wszystko jest w porządku?

Witam! Mam 28 lat i 8-letnią córkę, u której 2 lata temu wykryto nieznaczną niedoczynność tarczycy. W związku z tym znajoma namówiła mnie, abym również sobie zrobiła badania, tym bardziej, że staram się o drugie dziecko. Moje wyniki są następujące: TSH - 0,661, norma 0,27-4,2, T3 - 4,530, norma 3,95-6,8, T4 - 1,050, norma 0,93 -1,71. Czy w związku z tym, że wyniki są w normie, oznacza to, że jest wszystko OK i nie ma powodu do obaw? Czy powinnam je z kimś skonsultować? Proszę o opinię dotyczącą moich wyników. Nadmieniem również, że badania robiłam 3 dni przed miesiączką. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Na podstawie badania stężeń TSH oraz wolnych hormonów tarczycy możemy ocenić czynność gruczołu. W oparciu o przedstawione wyniki jest ona prawidłowa.

W obrębie miąższu tarczycy mogą powstawać zmiany, tzw. guzki, niewykazujące czynności hormonalnej. Jeśli z jakiś powodów jest Pani zaniepokojona, można wykonać USG tarczycy, by ocenić jej strukturę. Dla rozwijającego się płodu największe znaczenie ma równowaga hormonalna, która w przypadku Pani tarczycy nie budzi niepokoju.

Pozdrawiam