Wyniki USG tarczycy a konieczność przyjmowania Euthyrox

Dzień dobry, mam 33lata. 12 lat temu dostałam jod J-131 aktywność 11,79mCI. Od tej pory nie przyjmuję leków, moje wyniki były prawidłowe. Urodziłam 2 dzieci. Wyniki USG tarczycy: prawy płat: 37x11x9mm V=1,8ml; lewy płat: 47x10x12mm V=2,8ml. Powoli wyniki TSH się zwiększają, ostatni wynik wskazuje TSH=4,51 (norma 0,27-4,2). Czy muszę zacząć przyjmować Euthyrox? Czy wiąże się to z dożywotnim przyjmowaniem leków? Czy istnieją metody naturalne utrzymujące TSH w normie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego oraz objawów klinicznych będzie można określić odpowiednie postępowanie.