Wyniosły, nierówny, zbielały nabłonek po kwasie octowym i leukoplakia

Witam mam pytanie. Co to znaczy w kolposkopii wyniosły, nierówny, zbielaly nablonek po kwasie octowym i leukoplakia, cała strefa transformacji widaczna - nie. Robiłam kolposkopie i nie mam wyniku jeszcze a się martwię. Wynik cytologiczny Cin 1 małego stopnia i wirus HPV WYSOKIEGO Ryzyka. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Domyślam się, że nie ma Pani jeszcze wyniku badania hist-pat, natomiast podała Pani opis kolposkopii świadczący o cechach infekcji wirusem HPV prowadzącej do zmian dysplastycznych na szyjce. Trzeba niestety cierpliwie poczekać na wyniki hist-pat. Pozdrawiam