Wypadanie brwi przy niedoczynności tarczycy

Witam.2mies.temu zaczęła mi wypadać brew,po mies.już jej prawie nie było.Zbadałam TSH (wypadają przy niedoczynności tarczycy),wyszło 9,1.Lekarz rodzinny kazał zrobić FT3,FT4 (oba w normie)i iść do endokrynologa. Pani doktor powiedziała,że FT3 i FT4 jest niepotrzebne(nawet nie spojrzała),bo ona chce tylko TSH.Nie zrobiła USG,zrobiła wywiad i choć poza brwią czuję się dobrze zapisała Euthyrox 50 (od jutra do końca życia)na niedoczynność ukrytą.Anty-TPO mam zrobić w kwietniu.Czy mogła się pomylić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przy tak wysokim TSH leczenie farmakologiczne jest jak najbardziej wskazane w celu zapobiegnięcia wystąpieniu innych objawów niedoczynności tarczycy.