Wypadanie włosów, dieta, stres

Witam! Mam 18 lat, od stycznia do teraz schudłam w sumie 15 kilo, ważyłam 76 kilo przy wzroście 166 cm, teraz ważę 61. Odchudzałam się na zasadach diety plaż południowych. Później mimo tego, że zakończyłam dietę i jadłam jak poprzednio, wciąż chudłam. Zauważyłam, że bardzo zniszczyły mi się paznokcie. Są słabe i łamliwe, a kiedyś miałam długie i mocne. Jakiś czas temu zauważałam, że wypadają mi garściami włosy. Czy może mieć to związek z moją dietą i tym, że mam ostatnio bardzo dużo stresu? Miałam bardzo ciężki okres w życiu i kosztował mnie wiele nerwów. Proszę o poradzę, co mam zrobić, aby nie wypadały mi włosy i czy powinnam udać się do jakiegoś lekarza? Czy włosy przestaną mi wypowiadać? Bardzo się boję, że wyłysieję...
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Opisane objawy są najprawdopodobniej skutkiem odchudzania, a dokładniej powstałych w wyniku stosowanej diety niedoborów składników pokarmowych. Wskazana jest wizyta u lekarza, który zbierze dokładny wywiad i przeprowadzi badanie lekarskie oraz zleci badania dodatkowe. Na pewno konieczne jest teraz dbanie o zbilansowaną, urozmaiconą dietę. Po wykonanych u lekarza badaniach może okazać się konieczne uzupełnienie niedoborów preparatami farmakologicznymi.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wypadanie włosów przy stresach

Wypadaja mi włosy sporo mam dużo stresów co mogłabym stosować żeby zapobiec temu ? proszę o poradę
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

jeśli przyczyną sa tylko stresy, to jednak proponuję dermatologa, ew.badanie włosa, z puknto=u widzenia endokrynologa, trzebaby sprawdzić tarczycę (TSH ATPO ATG) i androgeny (hormony męskie0 testosteron, androstendion, DHEAS), jeśli będą w normie, to nie ma radczej przyczyn hormonalnychi wystarczy dermatolog , oczywiście, porzydałoby sie zmniejszyć przyczynę, czyli stress..

0

Dzień dobry!

Proszę wykonać badania hormonalne oraz skonsultować się z dermatologiem. Najczęściej stosowanymi grupami lekami są doustne, preparaty do stosowania na skórę głowy lub mezoterapia skóry głowy (podawanie leku w formie płytkiego zastrzyku).

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wypadanie włosów a stres

dzień dobry mam 23 lata i przez dwa lata nie rosły mi włosy ani centymetr miałam ostre stresy nerwowe w tym okresie teraz już jestem spokojna włosy mi rosna ale strasznie mi wypadaja,,,za każde pociągniecie ręką po włosach mam ich garść w dłoni...próbuję olejkami namaszczać głowę ale straszne mam prześwity i nic nie daje mi te oliwienie głowy...
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Przede wszystkim proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe (w tym ocenę funkcji tarczycy). Pozwoli to ocenić czy przyczyną wypadania włosów nie są np. choroby ogólnoustrojowe. Jeśli nie, konieczna będzie konsultacja dermatologiczna.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty