Wypadanie włosów, dieta, stres

Witam! Mam 18 lat, od stycznia do teraz schudłam w sumie 15 kilo, ważyłam 76 kilo przy wzroście 166 cm, teraz ważę 61. Odchudzałam się na zasadach diety plaż południowych. Później mimo tego, że zakończyłam dietę i jadłam jak poprzednio, wciąż chudłam. Zauważyłam, że bardzo zniszczyły mi się paznokcie. Są słabe i łamliwe, a kiedyś miałam długie i mocne. Jakiś czas temu zauważałam, że wypadają mi garściami włosy. Czy może mieć to związek z moją dietą i tym, że mam ostatnio bardzo dużo stresu? Miałam bardzo ciężki okres w życiu i kosztował mnie wiele nerwów. Proszę o poradzę, co mam zrobić, aby nie wypadały mi włosy i czy powinnam udać się do jakiegoś lekarza? Czy włosy przestaną mi wypowiadać? Bardzo się boję, że wyłysieję...
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Opisane objawy są najprawdopodobniej skutkiem odchudzania, a dokładniej powstałych w wyniku stosowanej diety niedoborów składników pokarmowych. Wskazana jest wizyta u lekarza, który zbierze dokładny wywiad i przeprowadzi badanie lekarskie oraz zleci badania dodatkowe. Na pewno konieczne jest teraz dbanie o zbilansowaną, urozmaiconą dietę. Po wykonanych u lekarza badaniach może okazać się konieczne uzupełnienie niedoborów preparatami farmakologicznymi.

Pozdrawiam