Wypadanie włosów i spóźnianie się okresu

Mam 18 lat. Miesiaczkuje od 5 lat. Zawsze mialam regularne miesiaczki, ale poprzednia spóźnila mi się o 10 dni, teraz spoznia mi się od 5 dni. Bardzo wypadaja mi wlosy od około roku, jednak nie znaleziono przyczyny. Badania krwi w porządku, tarczyca też. Ostatnio mialam troche stresu. jestem bardzo bojazliwa. Boje sie zostac sama, spać przy zgaszonym swietle, czesto czuje uczucie niepokoju, bywam smutna bez powodu. Jaka moze byc powod spozniania sie okresu? Co oznaczaja objawy, ktore wymienilam?

Lek. Tomasz Budlewski

stres moze opoźniać wystąpienie miesiączki.ale konieczne jest wyklucenie innych przyczyn, proszę koniecznie udać sie do lekarza ginekologa.

Dzień dobry,

Długotrwały stres negatywnie wpływa na organizm i może mieć wpływ na przyspieszenie/opóźnienie miesiączki.
Proszę nie lekceważyć tych objawów i udać się też do ginekologa.

Pozdrawiam