Wypadanie włosów i utrata wagi u 18-latki

Witam mam na imię Paulina i mam 18 lat. Od ostatnich tygodni mam problemy z wypadaniem włosów używam odżywek i szamponów ale to nic nie pomaga, a wypada mnóstwo szczególnie przy myciu już prawie łysa jestem.. a druga sprawa to że strasznie chudnę bez powodu a jem słodycze cały czas hmm proszę o pomoc..

Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na nadczynność tarczycy. Jeśli dodatkowo jest Pani nerwowa, czuje niepokój, i jest gorąco/ duszno to typowy obraz nadczynności tarczycy.

Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza, w celu wykonania szczegółowych badań krwi.
Nadczynności tarczycy nie można lekceważyć.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Paulino, dobrze by było, gdybyś skonsultowała się ze swoim lekarzem i poprosiła o skierowania na badania krwi - np weryfikujących pracę tarczycy i wątroby.
Wypadanie włosów może mieć różne podłoża, np stres - warto o tym pamiętać, ale także może mieć jakieś głębsze dno.

Jedz regularne posiłki - słodycze to nie jest dobry pomysł, bo rozregulowują gospodarkę węglowodanową. Lepszym wyjściem jest wprowadzenie racjonalnej diety, bogatej w zdrowe tłuszcze (WIT E - dla włosów i skóry!) oraz w węglowodany złożone - dla ograniczenia spadków wagi...