Wypadanie włosów przy wegetarianiźmie

Witam od ponad roku jestem wegetarianka.Zauważyłam,iż od jakiegoś czasu zaczęły mi bardziej wypadać włosy. Więcej ich na szczotce i na podłodze.Zrobiłam badania,według mojego lekarza wyniki b.dobre.Np.hemoglobina 14,1.Wyniki:żelazo - 36,1 ug/dl przy normie 50,0 - 170,0;ferrytyna - 41,77 ng/ml przy normie 13,00-150,00.Zrobiłam także hormony,w normie.Od 1,5 miesiąca biorę Szelazo.Co może jeszcze być powodem wypadania włosów,czy stosuję dobry preparat aby uzupełnić poziom żelaza? Pozdrawiam

Witam, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.

Kondycja włosów w głównej mierze zależy od biotyny. Znajdziemy ją w bardzo dużej ilości w jajkach.

Bardzo dobrym suplementem, który polecam jest biotebal. Proszę spróbować kurację. Powinna Pani odczuć korzyści przyjmowania tej witaminy ( biotyna = witamina H)

Pozdrawiam
Paulina Guziołek
Dietetyk Gdynia