Wypieki na twarzy przy ząbkowaniu u niemowlaka

mam córczkę 10 miesiecy, nie wyrósł jej jeszcze ani jeden ząbek, co prawda widać je w dziąsłach, ale tylko na górze i nie wiem czy to jest normalne i kiedy moge sie ich spodziewać?, a drugie pytanie od paru dni ma wypieki na twarzy, nie wiem od czego, czy może to być z gorąca?(od tygodnia samodzielnie chodzi)

witam,
wychodzenie ząbków to kwestia indywidualna u dziecka.
Pierwsze powinny ale nie musza pojawić się już w 6. miesiącu życia.

Wypieki mogą być związane z wychodzącymi ząbkami