Wypróżnianie dziecka a mleko Bebiko 1

Dzień dobry, karmię synka mlekiem modyfikowanym Bebiko 1 i mam problem z kupkami, a dokładnie z ich brakiem. Coraz dłużej muszę czekać na kupki synka, kiedyś robił codziennie, później co 2 dni, a teraz co 3,4,4,5 dnia i nie wiem czy to normalne czy muszę coś zrobić, zmienić mleko czy coś. Nadmienię że synek ma 3 miesiące jest pogodny, radosny, ma miękki brzuszek, nie płacze, stolce jak już się pojawią są normalnej konsystencji, żółte, miękkie i na całą pieluchę. Proszę o poradę Barbara

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo a oddawane stolce są prawidłowe to najpewniej nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Warto byłoby jednak podkreślić, że 1 wypróżnienie co 5 dni to nieco zbyt rzadko. Proszę porozmawiać o tym problemie z lekarzem pediatrą podczas najbliższej wizyty.