Wypuklina międzykrążkowa w badaniu TK

PANIE DOKTORZE NA PODSTAWIE TK MAM STWIERDZONA WYPUKLINE MIEDZYKRAZKOWA NA POZIOMIE L4-L5 I L5-S1 ZACZYNAM REHABILITACJE ZA MIESIAC MAM JECHAC DO PRACY SEZONOWEJ GDZIE CIEZKO PRACOWAC NIE BEDE ALE BEDE KILKANASCIE GODZIN STAC NA NOGACH CZY JEST MOZLIWY W CIAGU MIESIACA POWROT DO STANU BYM MOGLA PRACOWAC CZY PO PROSTU ZREZYGNOWAC .BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ .DZIEKUJE I POZDRAWIAM
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jednak każda praca fizyczna może spowodować progresję zmian, ich komplikację i konieczność leczenia zabiegowego w przyszłości.
Rehabilitacja ma na celu zniwelowanie dolegliwości bólowych i zahamowanie ich progresji.
Praca fizyczna de facto może zaprzepaścić miesiąc zabiegów rehabilitacyjnych.
Ostateczna decyzja o wyjeździe do pracy należy oczywiście do Pani, ale proszę ją dobrze przemyśleć.