Wyrostek skórny przyuszny u dziecka

Witam, mam synka 7 miesięcznego.Od urodzenia ma wyrostek skórny przyuszny, ma ok 2cm grubości ok 0,5 cm grubości.Chciałabym się dowiedzieć co to właściwie jest?skad to się wzięło?laryngolog powiedział ze do usunięcia w wieku przedszkolnym?dlaczego nie mozna zrobic tego wcześniej?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jest to wada wrodzona. Lepiej operować później, ze względu na lepsze warunki do narkozy. Warto również zbadać słuch u dziecka.
Pozdrawiam