Wyrównanie lordozy lędźwiowej, wąski kanał kręgowy

Uprejmie proszę o interpretację RM:odcinek LS kręgosłupa.Wyrównanie lordozy lędźwiowej,wąski kanał kręgowy.Krążki m-kręgowe wielopoziomowo odwodnione,uwypuklają się dokanałowo nasilając stenozę kanałową.Na poziomie L4/L5 krążek z tylno-boczną prawostronną ekstruzją 5mm uciskającą korzeń nerwowy w prawym zachyłku bocznym.Uwypuklający się szeroko pierścień włóknisty krążka modeluje worek oponowy i korzeń nerwowy w lewym zachyłku bocznym oraz zwęża otwory m-kręgowe bez kolizji z korzeniami nerwow

Proszę z wynikiem badania zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zlecił jego wykonanie.
Wówczas możliwa będzie interpretacja wyniku z możliwością zebrania wywiadu, zbadania pacjenta oraz zaproponowaniem dalszych kroków terapeutycznych.