Wyrywanie zęba połączonego z zatokami

witam ! jezeli bede mial wyrywanego zeba polaczonego z zatokami to bede po tym zabiegu spuchnięty czy raczej obolały w środku ? jezeli spuchniety i obolaly to ile sie to utrzymuje ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

to czysta statystyka - nie można pacjentowi nic objecać - jeśli dojdzie do otwarcia zatoki w trakcie ekstrakcji konieczne będzie jej chirurgiczne zamknięcie, wtedy szansa na obrzęk i inne dolegliwości rośnie - maksymalnie po dwóch tygodniach wszystko wraca do normy jednak najgorsze są 2-3 dni po zabiegu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam
Ciężko powiedzieć, jak będzie się Pan czuł po zabiegu. Może Pan znosić wszystko praktycznie bezobjawowo, może Pan cierpieć przez kilka dni. Wszystko zależy od wielu czynników- stanu ogólnego zdrowia, obecności miejscowego stanu zapalnego, anatomii zęba, umiejętnosci samego lekarza.