Wyrywanie zęba przy połowie ubytku

Witam, Mam pytanie, znam odpowiedz, ale brak mi odwagi:-) od dzieciństwa odwiedzam stomatologa, niestety, takie zęby, mam teraz problem, osemka jest popsuta a dokładnie polowa zjedzona przez pruchnice, jedna osemke wyrwałem na czas, ale ze wzgledow prywatnych, zaniedbałem, miałem inne ważniejsze sprawy na glowie i teraz mam problem z tym zębem. co mnie czeka? podejrzewam, ze zwykle wyrwanie odpada przy braku polowy zęba?!ból to szczerze jest już oswojony, ale swojego czasu był nie do zniesienia!

Jeśli próchnica jest zaawansowana, zmiany zapalne również i lekarz nie widzi szans na uratowanie zęba - czeka Pana ekstrakcja. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, więc nie boli. Dolegliwości pozabiegowe bywają różne - w zależności od stanu zęba, tkanek okolicznych oraz metody, jaką zabieg będzie przeprowadzany.
Proszę jednak po zabiegu stosować się do zaleceń lekarza!

Lek. dent. Agata Duda

sposób ekstrakcji bardziej - niż zniszczeniem zęba - uwarunkowany jest anatomią korzeni - proszę zgłosić się do stomatologa który na podstawie rtg oceni jak najbezpieczniej usunąć zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk