Ból zęba podczas nagryzania

Bol zeba przy nagryzaniu. Witam, Ponad miesiąc temu miałam leczony ząb, górna 7 I do dzisiaj odczuwam ból przy nagryzaniu. Miałam dość głęboko próchnicę pod dziąsłem z dwóch stron, od 6 i 8. Czuję jakby ból występował tylko z jednej strony zeba od 6. Czy to oznacza, że ząb nadaje się do wyrwania, czy jest jeszcze jakaś szansa na uratowanie?

Witam
Dolegliwości bólowe na nagryzanie mogą mieć różne przyczyny- zbyt wysokie wypełnienie, nawis wypełnienia w obrębie przestrzeni międzyzębowej, kieszeń kostna sprzyjająca gromadzeniu się resztek jedzenia. Aby ustalić przyczynę, należy udać się do stomatologa. Czy ząb nadaje się do uratowania?- na to pytanie nie da się odpowiedzieć przez internet bez obejrzenia go.