Wysepka osteosklerotyczna w głowie kości ramieniowej

Witam Państwa Mając swoje 43 latka na karku postanowiłem wykonać Rezonans Magnetyczny całego ciała, wiem że to do końca nie jest rozważne no ale byłem "ciekawy siebie". Jedyną rzeczą która mnie martwiła był mały wzgórek na kości ramieniowej bliżej mostka. Zastanawiałem się czy nie jest on wynikiem podnoszenia hantli lub czegoś gorszego a w badaniu wyszło: wysepka osteosklerotyczna w głowie kości ramieniowej. Nie wiem co mam z tym robić, no i czy może to być coś złego? Z góry dziękuję za pomoc

Witam serdecznie,

Wysepka osteosklerotyczna to zagęszczenie (zwiększenie) tkanki kostnej w danym miejscu. Przyczyn może być wiele, a do najczęstszych należą zmiany zwyrodnieniowe bądź zapalne.
Wskazana konsultacja z ortopedą.

Pozdrawiam.