Wysiękowe zapalenie uszu po wycięciu migdała

Witam. Na polecenie lekarza pediatry wykonałam 3.5letniemu synkowi testy alergiczne z krwi-panel atopowy 30. W wyniku otrzymała alternaria alternata 0,98 (kl.2) oraz marker krzyżowy 0,23. Reszta wynikow klasa 0(<0.15). Czy ten wynik wymaga podjęcia leczenia? Syn ma nawracajace infekcje GDO,wysiekowe zap.uszu i jest tydzien po wycieciu 3.migdalka.dzis znow kaszle i ma katar. Podałam znów rupafin (jak przy poprzednich katarach), ale nie mam pojecia co dalej? Proszę o wskazówki.

Wynik najlepiej, żeby zinterpretował alergolog i to on powinien podjąć decyzję co do dalszego postępowania, możliwości terapeutycznych.