Wysiłek fizyczny po chirurgicznym usunięciu ósemki

Dzień dobry. Tydzień temu miałam chirurgiczne usuwanie ósemki. W zaleceniach po zabiegu napisane było , że należy wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym przez tydzień. Dzisiaj minął dokładnie tydzień od operacji i po raz pierwszy od zabiegu uprawiałam sport. Opuchlizna po usunięciu zęba jeszcze całkowicie nie zeszła , dlatego zastanawiam się czy wysiłek fizyczny może spowolnić zejście opuchlizny? I jak długo może ona się jeszcze utrzymywać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sugeruję nagrzewanie miejsca ekstrakcji podczerwienią, spożywanie Wobenzymu (3x2 drażetki pomiędzy posiłkami) i dietę bogatą w bulion, jajka na miękko a ubogą w proste węglowodany. Pozdrawiam