Wysoka prolaktyna czynnościowa a planowanie ciąży

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie prolaktyny. Mam wysoką prolaktynę czynnościową (po tabletce), spoczynkowa w normie 8,5. Lekarz stymuluje mi cykl tabletkami clostilbegyt poźniej podaje pregnyl na pęknięcie pęchyków oraz do 20 dnia cyklu brałam estrofem lecz martwi mnie to że nie dostałam leków na obniżenie prolaktyny. Mimo cyklów stymulowanych nie mogę zajść w ciąży. Proszę o podpowiedź czy powinnam brać leki typu Bromergon na obniżenie prolaktyny bo to może ona uniemożliwia zajście w ciąże?

Podstawową metodą leczenia zaburzeń miesiączkowania i owulacji w hiperprolaktynemii czynnościowej jest leczenie np Bromergonem. Natomiast w pani przypadku ciężko tu mówić o hiperprolaktynemii, wzrost PRL po teście z metoklopramidem do 6x to norma. Jeśli u Pani udaje się za pomocą ww leczenia wystymulować owulację, a nie ma ciąży, radziłbym raczej zbadać nasienie partnera. Pozdrawiam