Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik prolaktyny i planowanie dziecka

Witam, z mężem staramy się o dziecko. Mimo prób nie udaję mi się zajść w ciąże. Postanowiłam zrobić sobie badanie prolaktyny i wyszła mi ona w badaniu 27,6 mg/ml. Badanie było przeprowadzone 3 dni przed okresem. Dodam że okresy mam raczej nieregularne, a cykl miesiączkowy od 27 do 32 dni. Czy jest to już na tyle podwyższony wynik że powinnam się zgłosić do lekarza i podjąć leczenie? Dziękuje za odpowiedz
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Najlepszy moment na zajście w ciążę

Diagnostyka hiperprolaktynemii polega na ocenie poziomu prolaktyna na czczo i wykonaniu testu z metoklopramidem. W przypadku podwyższonych wyników wskazana konsultacja ginekologiczna.
Zaburzenia stężenia prolaktyny to nie jedyny problem hormonalny mogący prowadzić do kłopotów z zajściem w ciążę.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Trzeba wykonać jeszcze test czynnościowy na prolaktynę i być może inne badania. Proponuję wizytę u ginekologa w celu ustalenia dalszego postępowania i diagnostyki zaburzeń miesiączkowania.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy