Wynik prolaktyny i planowanie dziecka

Witam, z mężem staramy się o dziecko. Mimo prób nie udaję mi się zajść w ciąże. Postanowiłam zrobić sobie badanie prolaktyny i wyszła mi ona w badaniu 27,6 mg/ml. Badanie było przeprowadzone 3 dni przed okresem. Dodam że okresy mam raczej nieregularne, a cykl miesiączkowy od 27 do 32 dni. Czy jest to już na tyle podwyższony wynik że powinnam się zgłosić do lekarza i podjąć leczenie? Dziękuje za odpowiedz

Diagnostyka hiperprolaktynemii polega na ocenie poziomu prolaktyna na czczo i wykonaniu testu z metoklopramidem. W przypadku podwyższonych wyników wskazana konsultacja ginekologiczna.
Zaburzenia stężenia prolaktyny to nie jedyny problem hormonalny mogący prowadzić do kłopotów z zajściem w ciążę.