Wysoki cholesterol a lek Torvalipin

witam Genowefa z Poznania, mam wysoki cholesterol, początkowo 277, obecnie spadł na 244, pobieram lek Torvalipan 20mg, czy to lek skuteczny, moze inny pozwalający zbić cholesterol, uważam z dietą Genowefa

Torvalipin to bardzo dobry i skuteczny lek. Rozpiętość dawek jest duża i można stosować 40 lub 80mg dziennie tak żeby cholesterol był odpowiedni. O dawce decyduje lekarz. Lek działa wolno wiec ocenić cholesterol po zmianie dawki można najwcześniej po ok 3 miesiącach. Leczenie jest dożywotnie.