Wysoki poziom AFP a wirus cytomegalii u niemowlęcia

dzien dobry moja corka jak miala miesiac to miala robiony test na cytomegalie, poniewaz miala zoltaczke i wyszlo ze jest po przebytym wirusie a teraz ma 4 miesiace i miala robione proby watrobowe AFP wyszlo wysokie 295 . czy moja corka ma byc leczona na cytomegalie i w jaki sposob i czy wynik AFP jest wysoki przez przebyty wirus cytomegali. i jeszcze jedno pytanie lekarz przepisal leki SYLIMAROL I ESSENTAL FORTE dla 4 miesiecznego dziecka czy mam je podawac. bardzo dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, sam jeden wynik AFP jest bardzo niespecyficzny i nie jest równoznaczny z zakażeniem aktywnym wirusem CMV. Moze byc wynikiem wcześniejszej choroby wirusowej i można sie spodziewać ze sie unormuje. Natomiast co do zleconych preparatów wedlug producenta i dowodów medycznych nie sa to leki zalecane u dzieci. Pozdrawiam