Wysoki poziom CK / 1477 U/I

Mam 59 lat, jestem mężczyzną.Od 2002 roku mam wysoki poziom kinazy kreatynowej.Ostatni wynik z czerwca 2009 to 1477 U/I. Nikt do tej pory z lekarzy, doktorów n.med, profesorów nie potrafi mi odpowiedziec na pytanie skąd tak wysoka kinaza kreatynowa i jak zmienjeszyc jej wrtość.Ile tak naprawde wynosi norma dla mężczyzn bo w różnych żródłach jest podawana inna wielkość. Moje objawy choroby to słabe nogi, bóle mięśni w łydkach, zaniki mięsni w dłoniach i łokciach, oraz chudsza prawa noga. Mam trudności w poruszaniu się zwłaszcza po schodach w górę, schodząc idę jak na "szczudłach sztywne nogi. Nie wstanę równiez sam z pozycji kucznej bez pomocy drugiej osoby lub podpierania sie np.o krzesło i wtedy z trudem podnosze się do pionu. Kinaza w 2008 r. w grudniu wynosiła 485 U/I ciagle jest zmienna.Z leków biore tylko ;Potas 2 x dziennie, Wit B12 1 x cdziennie rano, enerenal/ od 1989 r./i medocart od pół roku po 1/2 tabletki ze względu na arytmie która miała miejsce. Teraz jej nie ma jak biore lek.Inne badania wykonywane to EMG, biopsje miesnia i nerwu, badanie przeciwciał, pobrano szpik z kregbosłupa i to w/g lekarza prowadzacego neurologa dr. n.med. za wyjatkiem EMG jest w normie. Skad więc ta tak wysoka kinaza? Jak tylko wzrasta mam wieksze trudnosci w chodzeniu.Odżywiam sie dobrze, nie nadużywam alkoholu, a ponadto stale rehabilituję sie na pobytach stałych nawet po 6 tygodni kilka razy w roku. Dlatego serdecznie prosze bo moi lekarze wzruszają ramionami i nie wiedzą poprostu co z tym zrobic. Nawet będąc w Szpitalu klinicznym MSWia w Warszawie na oddziale neurologi nikt nie reagował/ bo nie wiedzieli o co chodzi, tak sie domyślam gdy ta kinaza CK wynosiła ok. 1700 U/I. Proszę o pomoc co robić, jakie badania i wogóle z czego to jest tak wysoki stan CK. JESZCZE JEDNO badanie - SMA wykluczone, teraz czekam na wynik SBMA - bo od 5 lat nie wiem na co choruje. Podejrzewana była polineuropatia czuciowo-ruchowa ale wykluczona, a nabrałem sie METYPREDU PRZEZ 1,5 ROKU !! I INNYCH LEKÓW. Ponadto stopa opadła po operacji w 2003 roku dyskopati na poziomie L4-L5 i L5-S1. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Wysoki poziom kinazy CK świadczy o rozpadzie mięśni, ciężko znaleźć jego przyczynę. Niestety przez internet nie możemy Panu zdiagnozować żadnej jednostki chorobej. Wykonane Pan miał mnóstwo badań, których wyniki nie są jednoznaczne. Czy aktualnie przyjmuje Pan jakieś leki? Czy jest Pan pod stałą kontrolą jednego lekarza - lepiej radzić się jednego lekarza niż ciągle zmieniać lekarza i od nowa wykonywać badania.