Wysoki poziom leukocytów

leukocyty.Od 3 lat mam 12-13tys.leukocytów.Lekarka rodzinna mówi "że taki mój urok" .Dawniej miałem zawsze poniżej 10 tys. Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeżeli wartości, które Pan opisuje utrzymują się tak długo i nie ma żadnych objawów klinicznych z nimi związanych to najpewniej lekarka rodzinna ma rację. Należy pamiętać, że normy badań ustalane są na podstawie grup reprezentatywnych i niewielkie odchylenia od normy "dla ogólu" mogą się zdarzać w przypadku konkretnego pacjenta i nie budzić niepokoju.