Wysoki poziom prolaktyny i powiększony jajnik a leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi

mam wysoki poziom prolaktyny 604,70ulU/ml i powiększony jajnik lekarz przepisał mi tylko tabletki antykoncepcyjne co mam zrobic czy to wystarczy?

Aleksander Ropielewski

Powinno być to pomocne postęowanie w przypadku torbieli jajnika, jednak trudno mi to stwierdzić jednoznacznie bez szczegółowych informacji. Hiperprolaktynemia wymaga oddzielnego leczenia.