Wysoki przepływ w echo serca u dziecka

Witam Mój synek (ma 3 miesiące) miał robione echo serca (pierwsze dziecko zmarło z powodu wady serca TGA). Pani doktor jeżdżąc sondą pod brodą w okolicy szyi stwierdziła, że dziecko ma przepływ 1,7 a norma wynosi 1,2-1,4. Proszę mi wyjaśnić o jaki przepływ chodzi i czy to szkodliwe. Pani doktor powiedziała, że nie powodów do niepokoju. Dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ciężko niestety po takim opisie badania o jaki przepływ (w jakim naczyniu) może chodzić. Proszę o udanie się do lekarza wykonującego badanie celem weryfikacji. Pozdrawiam.