Wysoki puls w ciąży bliźniaczej

Witam, chciałabym zadać pytanie dotyczące wysokiego pulsu w ciąży bliźniaczej. mam bardzo wysoki puls od jakiegos czasu w spoczynku dochodzi nawet do 120 przy normalnym cisnieniu. Jestem w ciazy blizniaczej 6 miesiąc. Czy powinnam brać jakieś leki na obniżenie pulsu w ciąży bliźniaczej czy nie jest to konieczne i taki poziom pulsu nie jest niczym szczególnie dziwnym w moim stanie? I jeśli to faktycznie powód do niepokoju to czy mogłabym prosić o polecenie jakichś konkretnych preparatów na wysoki puls w ciąży bliźniaczej? Chodzi mi o leki, które mogę bezpiecznie stosować w ciąży i które na pewno nie wpłyną negatywnie na zdrowie mojego dziecka. Czy są jakieś takie preparaty? I przede wszystkim czy ich stosowanie jest w ogóle konieczne czy nie ma takiej potrzeby? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wizytę u kardiologa, konieczne jest wykonanie ekg, być może włączy leki na obniżenie tętna.
Pozdrawiam