Wysoki stan wapnia we krwi

Mam wysoki stan wapnia we krwi-9,72mg. Co to oznacza i jakie są tego skutki. Poza tym choruję na niedoczynność tarczycy, a cholesterolu mam 447mg. Bardzo proszę o odpowiedź, bo jestem przerażona!

Warto ten wapń powtórzyć. Jesli się powtórzy wtedy Proszę zrobić PTH. podwyzszony wapń to często nadczynnosc przytarczyc.