Wysokie ATPO I CK a ciągłe zmęczenie i bóle mięśniowe w kończynach dolnych

Wysokie ATPO I CK(M18). Proszę o interpretację moich wyników:TSH:1,1; ATPO:1300; ATG:15,2; ft3:1,61; ft4 9,0; kinaza kreatynowa CK(M18) :444 U/l USG:tarczyca niepowiększona o obj.8,5 cm3-bez cech wola zamostkowego.Miąż tarczycy o prawid.echog.z obecnością drobnych ognisk hipogenicznych w górnych biegunach,odpowiadający wczesnym naciekom zapalnym.Występują drobne węzły chłonne przytchawicze,odczynowe.Podejrzenie wczesnego AIDT.Odczuwam ciągłe zmęczenie i bóle mięśniowe w kończynach dolnych.

Dzień dobry,

Ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, o czym świadczy m.in. obraz tarczycy w usg oraz wysokie miano antyTPO. Tarczyca jest mała, bo nieco powyżej 8 ml objętości. Objawy ,które Pani odczuwa mogą towarzyszyć chorobie tarczycy. Proszę zgłosić się do endokrynologa, który po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie postępowanie.

Witam Panią,

Proponuję kontrolne oznaczenie hormonów tarczycy i przeciwciał TrAB za ok 3-4 tygodnie lub wcześniej, w przypadku,gdyby córeczka zaczęła zdradzać symptomy nadczynności tarczycy. Miejmy nadzieję, że stan jest przejściowy, aczkolwiek trzeba zachować szczególną czujność, szczególnie jeśli w Państwa rodzinie występowały choroby tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz