Wysokie ciśnienie a zastrzyki przeciwbólowe

Dzien dobry.Prosze o rade ,albo pomoc.Biore tabletki na nadcisnienie,ale wystapil bardzo silny bol barku i zostalam przeslana do przychodni przyszpitalnej.Tam po rezonansie lekarz przepisal mi zastrzyki domiesniowo do miejsca na szyi ,w miejsce bolu.Lekarz zaznaczyl ze moge miec skoki cisnienia i w razie skoku mam sobie dodac tabletek zeby obnizyc .Wzielam drugi zastrzyk i nie moge w zaden sposob uregulowac swojego cisnienia.Zastrzyki to sterydLIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM WZF2% I DIPROPHOS.Dodatkowo wzielam pod jezyk captopril.Mysle tez ze moje emocje biora gore,bo denerwuje sie tym.Bede wdzieczna za porade.

Nie wiem jakie ma Pani wartości RR, proponuję na spokojnie pójść do swojego lek. rodzinnego do przychodni. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielania odpowiedzi ze strony portalu.