Wysokie ciśnienie i nadwaga u 14-latki

Witam serdecznie! Martwie sie o moją corke ktora ma 14lat wykryto u niej wysokie cisnienie 141/98 puls 112.Corka ma nadwage ale tez jest wysoka ok.180cm.Nie wiem do jakiego lekarza mam sie z nia udac?Mieszkamy w Anglii ale nie mam zaufania do angielskich lekarzy.Corka w nocy chrapie ale ma to od dziecka.Wiem ze powinna zmienic diete i mowie jej to ale jak to nastolatka buntuje sie Nie wiem co robic.Zaznacze ze maz tez jest przy kosci babcia i dziadek po zawale serca

To, że rodzina tez jest przy kości świadczy tylko o tym, że córka musi bardziej niż inni uważać co je i w jakich ilościach.
Proszę iść do dietetyka, albo skorzystac z porady online u polskiego dietetyka.
W razie dodatkowych pytań: info@swiatdietetyki.pl.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Być może córka ma genetyczne predyspozycje do nadmiernej masy ciała.. Oznacza to, że jak najszybciej powinna zmienić dietę na zdrową oraz zacząć ćwiczyć.
Najlepiej będzie skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub kardiologiem, który sprawdzi stan zdrowia Dziecka.
Następnie należy skontaktować się z Dietetykiem, który pomoże ustalić odpowiednią dietę.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej, w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351