Wysokie ciśnienie rozkurczowe w 3 miesiącu ciąży

moja wnuczka jest w 3 miesiącu ciąży ma duże ciśnienie rozkurczowe 100 lekarz ginekolog dała jej skierowanie do kardiologa czy mojej wnuczce i dziecku coś grozi to pierwsze dziecko moja wnuczka ma 24lata. zmartwiona babcia.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zapewne koniczne będzie włączenie leczenia farmakologicznego oraz kontrola wartości ciśnienia w warunkach domowych. Nieleczone nadciśnienie może być groźne zarówno dla matki jak i dziecka.
Pozdrawiam