Wysokość trzonów lędźwiowych i nasady łuków kręgów zachowane w RTG
rtg kręg.ośl-s zachowana, ograniczona lordoza lędżwiowa. Wysokość trzonów lędżwiowych i nasady łuków kręgów zachowane. nie stwierdza się istotnego obniżenia przestrzeni międzykręgowych.Zwraca uwagę zatarcie zarysów powierzchni stawowych prawego stawu krzyżowo-biodrowego-podejrzenie zmian o charakterze sacroilitis.Bardzo proszę o zinterpretowanie tego wyniku rtg kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowy AP boczne.Dziękuję.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Podejrzenie zapalenia stawu krzyżowo biodrowego, wskazana kontrola u ortopedy.
Pozdrawiam